От какъв материал е направен екраниращият слой на USB кабела за данни?
Екраниращият слой на USB кабелите за данни е направен главно от не-магнитни материали като мед и алуминий, обикновено плетена медна мрежа (алуминиева магнезиева оплетка) или медно фолио (алуминиево фолио и др.), а дебелината му е много тънка, много по-малка от дълбочината на кожата на металния материал при честотата на употреба. Трябва да се отбележи, че единият край трябва да бъде свързан към сигнала на веригата, тъй като екраниращият ефект се причинява главно от това, че самото метално тяло не е в електрическото поле, а от заземяването на екраниращия слой. Различните форми на заземяване ще повлияят пряко на екраниращия ефект.
Производственият процес на USB кабел за данни с обикновен екраниращ проводник е както следва:
Усукана мед - екструдиран (вътрешно ядро) - навита тел (тел с вътрешна сърцевина) - обвити с алуминиево фолио - тъкани (или рана) - екструдиран (външен)
В електронните конектори буквите често се използват за обозначаване на използването на материали, като например:
AL представлява алуминий, като 4C+AL, което означава опаковка от алуминиева тел с 4 проводника.
AB представлява тъкане, като 4C+80/0,10AB, което означава 4-сърцевинна оплетка. Спецификацията за тъкане е 80 медни проводника с външен диаметър 0,10 mm.
S представлява намотката, като 4C+60/0.10S, което означава 4C намотаващ проводник. Спецификацията на намотката е медна жица с външен диаметър 60 0,10 mm.
Предишен: Няма повече
Следващия: Какво е определението и характеристиките на Тип-° С